Min söndag

2010 februari 14
av Greta

Hej.
Idag har jag:
♥ försökt göra ett kollage i min skrivbok men insett att det inte går utan limstift. Karlssons klister är HEMSKT.
♥ drömt om att få leva en stund på 1800-talet.
♥ gått en lång promenad på is. Det var halt men trevligt. Så fort jag blev ensam en stund började jag sjunga på Glee-låtar.
♥ gjort min hemkunskapsläxa.
♥ druckit te. Jättemycket te.
♥ drömt om James McAvoy. (♥♥♥)
♥ sagt ”jag älskar mig” till mig själv hur många gånger som helst. Det är dagens affirmation!
♥ funderat på att duscha.
♥ låtit bli att duscha. Ska. Snart. Lovar.

Och det var väl ungefär det. Jag kände inte för att göra så mycket mer. Skönt, tycker jag.

7 Responses leave one →
  1. februari 14, 2010

    Tea is the best, and essential to any good day!

  2. Anonym permalink
    februari 14, 2010

    hur går det med gymnasieansökan? har du bestämt dig än?

  3. februari 14, 2010

    Ja! Jag har lämnat in min ansökan. Det var lite nervöst men det kändes bra. Och om jag ändrar mig kan jag ju alltid göra om valet sen!

  4. Anonym permalink
    februari 14, 2010

    vad blev det för val?

  5. februari 14, 2010

    Södra Latin sam-språk som första, Norra Reals motsvarande som andra, Internationella Engelska som tredje, sen Frans Schartau och sist Kärrtorp. Men jag tror att mina chanser att komma in på Södra är ganska goda, så det blir nog bra.

  6. hedda permalink
    februari 14, 2010

    hahah, helt insnöad på james mcavoy sen i onsdags då jag såg becoming jane hos linnea. alltså shit. man blir mer och mer ledsen för varje gång man ser den filmen. Vill bara gråta av tanken, åh, och han som är så snygg.

  7. februari 14, 2010

    Hedda, jag älskar dig. Grattis på födelsedagen igen. Jag såg den igår på 4an och är den inte något av det bästa man sett? Jag DÖR. Jag tror att vi måste ses snart och diskutera den. Hur kunde Jane hur kunde Jane hur kunde Jane. Puss på dig.

Leave a Reply

Note: You can use basic XHTML in your comments. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS